Někdo v tom má jasno, jiný tápe. Pokud vás čeká svatba a nevíte, na jaký prst prsten patří, máme pro vás odpověď. A také lekci z historie plnou zajímavostí.
Čeká vás svatba? Pak jsme si pro vás připravili článek, který vás určitě zaujme. Povíme si v něm o tom, proč se vlastně k zasnoubení používá prsten a k nasazení zásnubního prstenu prsteníček. Je to zajímavé čtení. Tak se pohodlně usaďte a užijte si lekci dějepisu.
Proč se k zasnoubení používá prsten?
Abychom mohli na tuto otázku odpovědět, musíme se vydat až do hluboké historie. Snubní prsteny využívali už ve Starověkém Egyptě. Tehdy šlo o jakési označení ženy, které mělo dát jasně najevo, že už je zadaná. Stejnou tradici razil i Starověký Řím.
Snubní prsten pak značí hned několik symbolik. Tou hlavní je jeho tvar. Kruh totiž upomíná na nekonečno, na nesmírnou lásku. Svou roli má i otvor v prstenu. Ten má připomínat bránu, s jejíž pomocí člověk vstupuje do něčeho nového. A to platí jak pro zásnuby, tak samotnou svatbu.
Kde se zásnubní prsten nosí?
Je zažitým zvykem, že nevěsta ženichovi a ženich nevěstě nasazuje zásnubní prsten na prsteníček levé ruky. Proč zrovna na prsteníček? Abychom na tuto otázku našli odpověď, musíme se opět vrátit do historie. A to do výše zmiňovaného Starověkého Říma.
Římané totiž věřili, že právě z prsteníčku vede tzv. žíla lásky až do srdce. Díky znalostem anatomie se tento fám podařilo vyvrátit, tradice ale zůstává. A má to i praktické odůvodnění. Na prsteníčku prsten mnohem více vynikne. Pokud zvolíte správný tvar, pak vám ani nebude překážet při práci.
Krásné snubní prsteny a zásnubní prsteny pořídíte ve Zlatnickém domě. Společnost s 20letou zkušeností přináší na trh zajímavé, originální šperky, náhrdelníky i prsteny. Díky zlatnickému domu můžete svoje peníze také zhodnotit koupí investičních kovů.